Kdo jsem

Jsem nadšenec, který na hory nechodí dopoledne, ale v půlce noci a nebere si s sebou baťůžek se svačinou, ale fotobágl s 10 kg fototechniky...

Fotografii se věnuji od roku 2004, kdy se mi do ruky dostal první digitální fotoaparát. Ihned jsem byl fotografováním unešen a začal s prvními fotoúlovky obtěžovat okolí a zjišťovat, jestli se jim fotka líbí a jak by se dala pořídit ještě lepší. Postupem času jsem se všemožným experimentováním dostal na hranici technických možností kompaktního fotoaparátu a pořídil si první digitální zrcadlovku Nikon. Aktuálně používám fotoaparát Nikon D7100, jehož 24,1 Mpx čip mi už umožňuje fotografii vyvolat i na velké plátno.

Narodil jsem se roku 1979 ve Frýdku-Místku a stále zde i bydlím se svou ženou a svým synem Petrem Adámkem. Jsem fotograf samouk. Nevystudoval jsem žádnou fotografickou školu, ale vše jsem se naučil sám z článků na Internetu a z knížek. Občas navštívím fotoklub Art Collegium ve F-M, kde se při debatách s kolegy fotografy rád něčemu přiučím. Nejraději fotím krajinu a hory, což je pro mě ideální relaxace. Baví mě také fotografování svateb, které již kladou na fotografa ty největší nároky, aby perfektně zachytil neopakovatelný přiběh jejich svatebního dne.

Kromě fotografování se věnuji správě a údržbě počítačů a počítačových sítí, instalaci a údržbě operačních systému od Microsoftu nebo tvorbě jednoduchých webových stránek. Pokud máte zájem mít své webové stránky nebo máte problémy s počítačem, můžete mě kontaktovat. Ukázky webových stránek: Zednictví Rabatin, Dopravní psycholog Pavel Mrózek , Vizážístka Monika Stárková, Stavební práce Martin Kaňok, Delkos s. r. o. a další.

Výstavy a reference

2015 – Kalendář pro obec Krásná

Opět jsem své fotografie poskytl pro týdenní kalendář obce Krásná na Frýdecko-Místecku.

2013 28.11. – Výstava fotografií fotoklubu Art Collegium F-M

Jubilejní 10. výstava fotoklubu Art Collegium z Frýdku-Místku, která se koná od 28.11.2013 v městské knihovně v Místku. Vystavuji tam dvě fotografie.

2011 03.10. – 1. místo ve fotosoutěži MS kraje na téma "Hory a doly"

Vyhrál jsem fotosoutěž, kterou pořádal Moravskoslezský kraj na téma "Hory doly v Moravskoslezském kraji". Odměnou mi byl týdenní pobyt v lázních Karlova Studánka.

Moje fotovýbava

Používám fotovýbavu značky Nikon, která mě zatím nikdy nezklamala a umožňuje mi mimo jiné zálohovat data na dvě karty přímo při fotografování, čímž minimalizuje možnost přijít o nafocené fotografie.

Využívám nejnovější těla Nikon D7000 a Nikon D7100.
Objektivy Nikkor 18-200 mm VR II, Nikkor 50 mm, Sigma 30 mm, Sigma 105 mm, Tokina 12-24 mm a můj nejnovější přírůstek je Samyang 8 mm fisheye.
Dále se neobejdu bez blesku Nikon SB-900, stativu Vanguard, odrazových desek a dalšího vybavení, které používám i ve svém nově zařízeném fotoateliéru ve Frýdku-Místku.